Tarihçe
Tarihçe
100 yaşındayız !
Kemetyl Grubu'nun tarihi, tüketici ürünleri işi olan Sulfitsprit AB'nin kurulduğu 1918 yılına dayanmaktadır. 2002-2008 yıllarından itibaren Şirket gerçekleştirilen muhtelif satın almalar ile hızla büyüdü. Bugün, Kemetyl Grubu Avrupa'da kendi alanındaki en büyük kuruluşları arasında yeralmaktadır.
Kemetyl Grubu, 45 ülkeye 140 m€ ciro sağlayan 13 ülkedeki 250 çalışanı ile hızla Avrupa'da kendi alanındaki en büyük şirketlerden biri haline gelmiştir. Gerçekleştirilen bir dizi satın almanın ardından, sektörde gerçekten eksiksiz, entegre ve Avrupa kapsamlı bir ortak olarak büyümüştür.
13 Avrupa ülkesindeki 4 üretim sahası ve çeşitli yüklenici sahaları ile benzersiz bir varlığa sahip olan Kemetyl Grubu, “Müşterilerimiz neredeyse biz de oradayız” sloganı ve 24 farklı dili konuşabilen personeli ile "dilinizi konuşuyor”.
Ürün portföyü, sıvı ve donanım, araç bakım ve aksesuarları, hijyen ve ev ürünlerini kapsamaktadır. Başlıca ürünler, araba camı yıkama sıvıları ve soğutucular ile yakıt ve temizleyiciler, cam silecekleri ile dezenfektanlar, toptan kimyasal ürünler ile 50ml şişe ve aerosoller arasında değişmektedir.
Avrupa'daki en büyük endüstriyel etanol tedarikçisi olarak ve Avrupa genelindeki dolum platformları ile Kemetyl, rakipsiz ölçek ekonomilerini hemen hemen her yerde bulunan "yerel" üretim birleştirebilmektedir.
Sizin markanız, bizim markamız!